שילוט לאתרי בנייה

אתר בנייה טומן בחובו סכנות רבות. האתר מכיל לרוב קירות בגבהים בלתי שגרתיים, הפרשי גבהים בלתי צפויים בין האזורים השונים וכן חומרי גלם מסוכנים וחפצים חדים מאוד. לא פעם אנחנו מתוודעים על פועל שנפגע במהלך עבודות בנייה וקיפח את חייו, או על אזרח שנכנס לאתר בנייה ונפגע במקום בצורה חמורה.

כולנו מודעים לחשיבות הרבה של הגנה על חיי אדם ולכן נעשה מאמצים רבים כדי למנוע מקרים כאלו וכדי להגדיר היטב את אתר הבנייה, כך שהוא לא יסכן את העובדים ואת העוברים-ושבים.

שילוט לאתרי בנייה מתאים ימנע אסון

חוסר מודעות לסכנות עלול לגרום לאסונות. כי אם אדם אינו מודע לכך שכניסה למקום מסוים כרוכה בנזקים, אם הוא לא יודע איזה ציוד מגן עליו ללבוש כדי לשמור על חייו, הוא עלול להכניס את עצמו שלא במודע לסכנות חמורות. מסיבה זו שילוט לאתרי בנייה מהווה תנאי בסיסי. מטרת השלטים היא להתריע על הסכנות ולהודיע על אופן ההתנהלות במקום.

כיצד ייראו השלטים בשעות החשיכה?

האתגר הגדול הוא דווקא בשעות החשיכה. במרבית המקרים אתרי הבנייה חשוכים בשעות הערב והלילה מסיבה פשוטה, מערכת התאורה של המבנה טרם הוקמה! בחסות החשיכה עלולים להתרחש אסונות חמורים כתוצאה מכך שאיננו יכולים לראות את אשר לפנינו. בדיוק עבור מצבים אלו נועד שילוט פולט אור. מדובר בשלטים שמיוצרים מחומרי גלם מיוחדים אשר נועדו להבליט את השלט ואת הרשום עליו גם בעת שחשיכה שוררת במבנה.

השלט פולט אור הזוהר בחושך, והכתוב עליו נראה היטב גם אם המבנה חשוך לחלוטין. ולכן אתרי בנייה חייבים להיות משולטים היטב בשלטים פולטי אור. כך ניתן לראות בכל עת את ההוראות ואת האזהרות הרשומות ולהתנהל על פיהן.

אזהרות, הכוונה, התמצאות

שילוט מבנים נועד לענות על מספר מטרות. מטרה ראשונה היא להציג בפני העוברים והשבים אזהרות בדבר הסיכונים הקיימים במבנה. מטרה שניה היא לכוון את השוהים במקום ולהציג בפניהם את צורת ההתנהלות הנכונה, והמטרה השלישית היא לאפשר התמצאות בתוך השטח – היכן ממוקמת היציאה וכיצד עוברים מקומה לקומה?

שילוט מקצועי מונע אסון

חשוב להפנים שידע הוא כוח עצום שעשוי להיות מציל חיים במקרה של סכנה. ולכן אין להקל ראש בעניין וחשוב מאוד לשלט את אתרי הבנייה על פי תקני הבטיחות. השלטים הללו מציגים מידע נחוץ ומאפשרים לנו לשמור על החיים של הפועלים וכן של העוברים-ושבים בסמיכות לאתרי הבנייה.

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן