שלטים לכיבוי אש

בכל מבנה חשוב להתקין שלטים לכיבוי אש. שלטים אלו נועדו להבטיח את שלומם של השוהים בתוך המבנה ולהפוך את המקום לבטיחותי יותר. ואכן בביקור במבנה ציבורי ואף בחדרי מדרגות של מבני מגורים נוכל לגלות שלטים רבים המציגים הוראות ואזהרות שונות. השלטים הללו מחויבים על פי תקני הבטיחות והם נועדו להבטיח את שלומם של השוהים במבנה בעת חרום. במה מועילים השלטים?

התועלת של שלטים לכיבוי אש 

תועלת ראשונה – התמצאות. חשוב לציין כי כאשר אדם יודע היכן הוא נמצא ולאן עליו ללכת כדי למצוא את דרכו החוצה, הוא יכול לעזור לעצמו גם בעת חירום. הוא רואה את השלטים הקבועים על הקירות ועל הדלתות ובעזרתם הוא מוצא את דרכו. ההתמצאות מאפשרת לו למלט את עצמו בעת חירום ולמצוא את דרכו החוצה במהירות האפשרית. כמו כן הוא יכול להגיע ליעדים שלו בלי לתעות בדרכים ולמצוא את עצמו מכלה את זמנו בחיפושים ממושכים.

תועלת שניה – בולט בחשיכה. כאשר חושך שורר בתוך מבנה בעת חירום, המהומה עלולה להיות גדולה – לאן פונים? כיצד יוצאים? סימני השאלה הולכים וגדלים והשוהים במבנה מוצאים את עצמם מבולבלים, מבוהלים ונבוכים עד מאוד. כאשר שלט פולט אור בולט מול העיניים ומציג את ההוראה או את הכיוון הנכון ליציאה יש כאן מסר ברור ומרגיע שמאפשר למי שנמצא במקום לעשות את הצעד הנכון שיציל אותו. שילוט זוהר נועד בדיוק עבור מטרה זו והוא אכן משרת את בני האדם ששוהים בחללים אפלים.

תועלת שלישית – הכוונה בכל עת. שלטי בטיחות וכיבוי אש אומנם נועדו לשמש בעת חירום, אבל גם בכל עת אנשים עלולים למצוא את עמם נבוכים במסדרונות ארוכים ולא מוצאים את דרכם. שלטים לכיבוי אש מועילים עד מאוד בעת כזו, ומאפשרים לפוסעים לכוון את עצמם לכיוון הנכון להם.

התקנה נכונה ומקצועית של שלטים

כדי להתאים את המבנה לתקנים ולנהלים הנוגעים לעתות חירום חשוב כמובן להיעזר בחברה מקצועית המציעה שירותים בתחום המיגון. חברה כזו מחזיקה ברשותה את המוצרים הנדרשים ואת השלטים הנחוצים כל כך. כמו כן הצוות של החברה מכיר את התחום ואת הכללים, והוא יוכל לבצע את ההתקנות ואת התאמת המבנה ביעילות רבה. בשורה התחתונה, חשוב לוודא כי המבנה מוגן בהתאם לכללים ושעשינו ככל שביכולתנו כדי למנוע אסון.

סגירת תפריט
×

עגלת קניות

דילוג לתוכן